x-kom AGO na trzecim miejscu w PLE!

Autor: Kamil Kowala

Zawodnicy x-kom AGO w jednej z testowych piątek zdołali pokonać AVEZ i tym samym zagwarantować sobie trzecią pozycję w Polskiej Lidze Esportowej. Jastrzębie zdołały zamknąć spotkanie na dwóch mapach. Warto wspomnieć, że nie tak dawno zwycięstwo w rozgrywkach zapewniło sobie Virtus.pro z byłym graczem AGO w składzie.

Batalia rozpoczęła się na Dust2. Pistoletówka wpadła na konto atakujących, czyli GruBego i spółki. Nie pozwoliło im to jednak przejąć inicjatywy w spotkaniu, ponieważ po przegranym eko gracze AVEZ odpowiedzieli trzema mocnymi ciosami. Wymiany trwały i w dużej mierze dzięki zgarnięciu drugiej rundy pistoletowej koniec końców, to x-kom AGO zdołało wyjść na prowadzenie w całej serii. Starcie zakończyło się wynikiem 16-11, a na serwerze rządził i dzielił Damian “Furlan“ Kisłowski.

Po krótkiej przerwie zawodnicy wrócili na serwer na Mirage’u. Tutaj w pierwszej połowie byliśmy świadkami zaciętej rywalizacji obu ekip, jednak po zmianie stron “Ośmiornice“ zaczęły odjeżdżać rywalowi. Dominacja ponczka i kolegów trwała do stanu 14-8. Wtedy jednak niesamowity powrót zaliczyli ich rywale. Jastrzębie wygrały wszystkie pozostałe rundy, tym samym zapewniając sobie trzecią lokatę w PLE.

x-kom AGO vs AVEZ – 2:0

• Dust2 – 16:11
  • Mirage – 16:14