x-kom AGO odpada z 4 sezonu LOOT.BET!

Autor: Mateusz Olczyk

LOOT.BET Season 4 nie dla x-kom AGO. Słabe występy w poprzednich meczach oraz porażka 0-2 w starciu z Unique zaowocowały tym, że Sydney i spółka wraz z dniem dzisiejszym żegnają się z turniejem

Pierwszą mapą tego starcia był wybrany przez zawodników Unique Nuke. Do nich też należał początek mapy bowiem pierwsze trzy rundy dość szybko wleciały na ich konto. Na odpowiedź x-kom AGO nie musieliśmy jednak czekać długo. Błyskawicznie odrobili stratę względem oponenta, jednak na wyrównaną rozgrywkę zabrakło rozpędu – Rosjanie wygrali do końca wszystkie pozostałe rundy poza ostatnią. Na zmianę stron stawili się więc z prowadzeniem 10:5.
Tuż po przerwie niestety też nie było widać poprawy. Choć druga pistoletówka na Nuke należała do naszych rodaków, to zaraz po niej Unique wyprowadziło serię czterech zwycięstw pod rząd. I dopiero wtedy zespół Patryka “Sydney’a” Koraba przebudził się nieco do gry. Zdobyli sześć punktów w serii, dając tym samym realne nadzieje na comeback. Rosjanie nie zamierzali jednak oddawać pierwszej mapy, toteż dwoma sprawnymi atakami zamknęli Nuke 16:12.

Drugim wyborem został Dust2. I choć pierwsze dwie rundy zwyciężyło Unique, widać było, że Polacy nie zamierzają tak łatwo odpuścić walki. Szybko wzięli się w garść, przeganiając przeciwnika w punktacji. Przez sporą część pierwszej połowy utrzymywali nawet prowadzenie, jednak pod koniec ponownie czegoś zabrakło. Pavel “PASHANOJ” Legostaev i jego zespół w ostatniej chwili zdołali przegonić x-kom AGO o jeden punkt, zamykając pierwszą połowę 8:7.
Po zmianie zrobiło się jednak naprawde ciekawie. Mimo iż pierwsze trzy rundy należały do Rosjan, to nasi rodacy pokazali się z naprawdę dobrej strony. Siedem świetnych zwycięstw pod rząd zdawało się prowadzić prosto do zwycięskiego zamknięcia Dust2. Okazało się to niestety jednak zbyt mało. Unique również wróciło do rozgrywki, na ostatni dzwonek przeganiając polski zespół. Nawet dość długa przerwa nie wybiła rosyjskiej formacji z rytmu – zamknęli drugą mapę z wynikiem 16:14.

x-kom AGO 0:2 Unique

• Nuke – 12:16
  • Dust2 – 14:16