x-kom AGO wygrywa LOOT.BET Season 5!

Autor: Aleksander Kurcoń

Ulubiony turniej Polaków – LOOT.BET Season 5 – padł łupem x-kom AGO! Jastrzębie w finale pokonały 2:0 z Winstrike i tym samym wzbogaciły się o 18 tysięcy dolarów.

Train

Mecz rozpoczął się na Trainie wybranym przez x-kom AGO. Efektowny start zaliczył przede wszystkim Patryk “Sidney” Korab, który wygrał clutcha 1vs2, mając bardzo mało punktów zdrowia. Z resztą, zobaczcie sami:

Jastrzębie grały jednak po trudniejszej stronie TT, dlatego początkowa faza meczu należała raczej do Winstrike. Kazachowie, El1an i bondik wygrali pierwszą połowę, ale najmniejszą możliwą przewagą. Po zmianie stron pistoletówka po raz kolejny wpadła na konto Polaków. Jastrzębie po stronie antyterrorystów grały niemal perfekcyjnie, wygrywając rundy z dużą przewagą. Imponował przede wszystkim Miłosz “mhL” Knasiak. Wydaje się, że snajper z meczu na mecz robi postępy, a ma dopiero 17 lat! mhL ostatecznie był najlepszy na serwerze z ratingiem ponad 1.40. x-kom AGO wygrało pewnie pierwszą mapę 16:8 i bardzo się zbliżyło do końcowego triumfu w całych rozgrywkach.

Nuke

Przyszła pora na starcie w krajobrazie elektrowni atomowej. x-kom AGO rozpoczęło mecz po stronie CT i od razu rozpoczęło budowanie przewagi nad rywalami. Co ciekawe w pierwszych czterech rundach Winstrike miało zaledwie cztery fragi! Tak wielka dominacja Jastrzębi zaowocowała zwycięstwem 10:5 w pierwszej połowie. Po zmianie stron niestety Polakom nie udało się wygrać czwartej pistoletówki z rzędu. Mimo to AGO wróciło na ścieżkę zwycięstw w 18. rundzie, a kilkanaście minut później wyszło na prowadzenie 15:8! Ponownie w formie był mhL, w walce z Winstrike wspierał go głównie Dominik “GruBy” Świderski (obaj mieli po 24 fragi). Mimo chwilowych problemów w końcówce spotkania, x-kom AGO zdołało ostatecznie wygrać Nuke’a, a ostatnim fragiem popisał się właśnie Świderski, który razem z lemanem obronił podłożonej bomby. Tym samym Jastrzębie wygrały LOOT.BET Season 5 i zgarniają aż 18 tysięcy dolarów!

x-kom AGO 2:0 Winstrike – Train 16:8, Nuke 16: