x-kom AGO wygrywa OGA Counter PIT Season 7!

x-kom AGO wygrało kolejny turniej internetowy. Tym razem Polacy pokonali w finale Copenhagen Flames 2:1 i tym samym zgarnęli nagrodę w wysokości 6750 dolarów.

Wczoraj informowaliśmy o słabym występie AGO w finale górnej drabinki przeciwko Copenhagen Flames. Polacy przegrali 0:2, wygrywając zaledwie jedenaście rund na dwóch mapach. Przez to spadli do półfinału, gdzie czekało Gambit Youngsters.

AGO z akademią Gambit stoczyło wyrównany pojedynek, który rozegrał się na aż trzech mapach. Train padł łupem Polaków, Vertigo zaś wpadło na konto sh1ro. Na niedokończonym wieżowcu Jastrzębie bardzo źle zaczęli – przegrywali bowiem aż 1:10. Zdołali jednak wrócić do meczu i doprowadzili nawet do wyniku 13:15! Ostatecznie jednak nie dali rady. Tym samym wszystko musiało się rozstrzygnąć na Duście2. Pojedynek był naprawdę wyrównany, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Tym samym o wszystkim zdecydowała dogrywka, w której na szczęście to AGO zagrało lepiej i wygrało 19:17. Indywidualnie najlepiej wyglądał duet młodych-zdolnych, czyli F1KU i mhL. Obaj na trzech mapach mieli kolejno 71 i 70 fragów.

Tym samym Polacy w finale zagrali z Copenhagen Flames. Mając w pamięci poprzedni mecz na Duńczyków, ciężko było mieć optymistyczne nastawienie przed tym spotkaniem. Zawodnicy znad Wisły jednak genialnie rozpoczęli mecz i wręcz zniszczyli przeciwnika na Trainie w pierwszej połowie, wygrywając ją aż 13:2! Mecz w rezultacie zakończył się wynikiem 16:8, a cała piątka graczy z Polski zagrała świetnie. Na szczególne wyróżnienie zasłużył jednak Sidney, który zdobył aż 29 fragów i miał rating na poziomie 1.85!

Drugą mapą był Nuke. Tutaj Polacy utrudnili sobie swoją sytuację już w pierwszej połowie, kiedy to grając po stronie CT pozwolili rywalom na zdobycie aż siedmiu punktów. Po zmianie stron AGO walczyło jeszcze niemal do samego końca, ale Duńczycy potrafili się świetnie bronić i ostatecznie wygrać 16:13. Cieszyło jednak to, że nadal w formie był Sidney, który był znowu najlepszy na serwerze po naszej stronie.

Trzecią mapą było Vertigo. Polacy początkowo źle weszli w mecz i stracili kilka ważnych rund. W późniejszej fazie meczu wszystko jednak wróciło na właściwe tory, dzięki czemu Jastrzębie w drugą połowę wchodzili z prowadzeniem 9:6. Po zmianie stron okazało się, że AGO gra jeszcze lepiej w roli terrorystów. Do dobrze grających mhLa i F1KU dołączył nieobecny na poprzednich mapach Furlan i tym samym podopieczni miniroxa ostatecznie wygrali 16:8.

x-kom AGO 2:1 Copenhagen Flames – Train 16:8, Nuke 13:16, Vertigo 16:8

W rezultacie x-kom AGO wygrało cały turniej OGA Counter PIT Season 7. Krótki, acz intensywny turniej przyniósł Polakom zysk na poziomie 6750 tysięcy dolarów.