IzakTV

Strona główna » x-kom AGO wygrywa wiosenną edycję ESL Mistrzostw Polski!

x-kom AGO wygrywa wiosenną edycję ESL Mistrzostw Polski!

Autor: Michał Maćkowski
x-kom AGO

Za nami kolejny pasjonujący sezon ESL Mistrzostw Polski. W finale x-kom AGO na dwóch mapach rozprawiło się z AVEZ, zgarniając tytuł najlepszej polskiej drużyny

Wiosenna edycja ESL Mistrzostw Polski już za nami. Głód polskich derbów został na chwilę zażegnany. Każda drużyna walczyła do ostatniej kropli krwi, jednak zwycięzca mógł być tylko jeden. Tym razem najlepsi okazali się reprezentanci x-kom AGO, którzy w finale na dwóch mapach pokonali AVEZ.

x-kom AGO vs AVEZ – 2:0

  • Train – 16:13
  • Vertigo – 19:17

Ośmiornice nie ma co ukrywać, że swój debiut w ESL MP mogą zaliczyć do udanych. Drugie miejsce i wyeliminowanie obrońców tytułu Illuminar Gaming było twardym orzechem do zgryzienia. Jednak dobra gra i zmiana Michała “molsiego” Łąckiego na Pawła “byaliego” Bielińskiego przynosi pierwsze dobre efekty. Miejmy nadzieję, że AVEZ utrzyma swoją dobrą grę i przeniesie ją na scenę międzynarodową.

Natomiast zwycięzcami wiosennej edycji ESL Mistrzostw Polski zostało x-kom AGO. Jastrzębie udowodniły, że zmiany w składzie nie poszły na marne. Co ciekawe Oskar “oskarish” Stenborowski obronił swój tytuł wywalczony jeszcze pod barwami Illuminar Gaming. Dzięki zwycięstwu w wiosennej edycji ESL MP x-kom AGO już jutro rozpocznie swoją przygodę z ESL Pro European Championship 2020, gdzie walka toczyć będzie się o miejsce w zamkniętych kwalifikacjach do ESL One Cologne. O awans ekipa Damiana “Furlana” Kisłowskiego powalczy z mistrzami z różnych regionów. Polacy w rywalizacji mogą trafić na m.in. Sprout (Dycha, Snatchie) czy Tenerife Titans (Luz)