x-kom AGO wygrywa z PACT w LOOT.BET

x-kom AGO okazało się lepsze PACTu w pierwszej rundzie piątego sezonu LOOT.BET. Furlan i spółka pokonała rywali 2:1 i tym samym zgarnia pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie.

Mecz rozpoczął się na wybranym przez Jastrzębie Trainie. I poza małymi problemami między 3. a 6. rundą, x-kom AGO kompletnie zdominowało rywali. Podopieczni miniroxa grając po CT bardzo dobrze bronili i dzięki temu prowadzili 10:5 po pierwszej połowie. Po zmianie stron leman i spółka rozegrali niemal perfekcyjną pistoletówkę, a następnie poszli za ciosem i szybko postawili rywali pod murem, prowadząc aż 15:5. PACT co prawda opóźnił egzekucję, ale tylko o cztery rundy, ostatecznie przegrywając 9:16. Na serwerze panowało trio FurlanSidneymhL, które razem miało 64 fragi. Po stronie PACTu zaś ciężko wyróżnić kogokolwiek.

Drugą mapą było Nuke. Tu również, poza pistoletówką, x-kom AGO wyszedł szybko na prowadzenie i po kilku minutach miał nawet cztery punkty przewagi nad rywalami. Później jednak PACT obudził się i zaczął przede wszystkim skuteczniej atakować, a ofensywie przewodził duet Sobol-Crityourface. Dzięki wysokiej formie wspomnianej dwójki, skład jeszcze przed przerwą zdołał wyjść na prowadzenie. Po zmianie stron oglądaliśmy sytuację zmienioną o 180 stopni – tym razem pistoletówkę wygrały Jastrzębie, ale dalsza część rywalizacji należała już do PACTu. Goofy i spółka byli dla rywali bezlitośni i ostatecznie wygrali 16:9.

Przyszła pora na decydującą mapę – Vertigo. Był to nieoczywisty wybór, bowiem obie drużyny niechętnie grają tę mapę. AGO spotkało się tu zaledwie dwa razy i dwa razy przegrało, PACT z kolei zaliczył osiem porażek i jedno zwycięstwo. Mimo to początek spotkania należał do Sobola i spółki, którzy wyszli szybko na prowadzenie 5:2. x-kom AGO jednak szybko wyciągnęło lekcję z porażek i zaczęło o wiele lepiej bronić, czego efektem wygrana pierwsza połowa wynikiem 8:7. Po zmianie stron kolejna pistoletówka wpadła jednak na konto PACTu. Sobol i spółka grając z lepszym wyposażeniem zgarnęli kolejne dwa punkty, wychodząc na prowadzenie 10:8. To był jednak ich ostatni dobry moment, bowiem gdy x-kom AGO dorwało się do karabinów, to zgarniało rundę za rundą. Ostatecznie Jastrzębie wygrały 16:12 i tym samym pokonały PACT 2:1, zdobywając przy tym pierwsze zwycięstwo w piątym sezonie LOOT.BET.

x-kom AGO 2:1 PACT – Train 16:9, Nuke 9:16, Vertigo 16:12