x-kom AGO z kolejną porażką w LOOT.BET Season 4

Autor: Paulina Szymak

Dzisiejsze spotkanie x-kom AGO z Japaleno w ramach LOOT.BET Season 4 z pewnością należało do najbardziej wyrównanych. Jak do tej pory Jastrzębie w rozgrywanym turnieju mają na swoim koncie dwie porażki.

W przypadku mapy de_mirage to ekipa ze Szwecji lepiej rozpoczęła rozgrywkę, gdyż na ich koncie znalazło się aż osiem oczek z rzędu. Dopiero dziewiąta runda przyniosła przełamanie w AGO, lecz nie można go zakwalifikować do zbyt spektakularnych, gdyż dało im to zaledwie pięć punktów w pierwszej połowie. (5:10). Zmiana stron wyglądała już nieco lepiej dla polskiej formacji, która rozpoczęła od otwarcia czterema punktami. Jak się później okazało, ten niewielki comeback nie był wystarczający, gdyż Japaleno, zgarniając jeszcze sześć rund, a oddając zaledwie dwie zakończyło Mirage wynikiem 16:11.

Pomimo słabego startu Dust2 w wykonaniu x-kom AGO prezentował się o wiele lepiej. Tym razem to Polacy rozpoczęli od zgarnięcia szturmem siedmiu rund z rzędu. Chociaż Japaleno udało się w końcu uzyskać długo wyczekiwane nawet dwie rundy, to Jastrzębie wiedzione swoją dobrą passą dołożyło kolejne pięć cegiełek na koniec pierwszej połowy (12:3). Chociaż pistoletówka również padła łupem AGO, to Szwedzi po stronie terrorystów przeprowadzili kilkurundowy comeback. Jednak i tym razem było to za mało, dzięki czemu to Polacy zdobywając ostatnie trzy rundy zakończyli mapę de_dust2 (16:9).

Inferno zdecydowanie należało do najbardziej wyrównanych map dzisiejszego spotkania. Na początku można powiedzieć, że obie drużyny szły niemal łeb w łeb, jednak to w końcu AGO wysunęło się na kilkupunktowe prowadzenie (8:2). Radość z triumfowania nie mogła trwać długo, gdyż Japaleno do końca pierwszej połowy dogoniło wynik Polaków (7:8). Po zmianie stron po raz kolejny mogliśmy oglądać walkę runda za rundę w przypadku obu formacji. Ostateczne słowo należało jednak do Szwedów, którzy zakończyli spotkanie wynikiem 16:14.

x-kom AGO – 1:2 – Japaleno
de_mirage – 16:11
de_dust2 – 9:16
de_inferno – 16:14