x-kom AGO zagra dziś o finał play-offów ESEA Premier!

Autor: Krzysztof Sarna

37. sezon ESEA Premier, to już prawie że przeszłość. Do zakończenia tych rozgrywek pozostały jeszcze dwa spotkania, a wśród trzech drużyn, które zostały jeszcze na placu boju jest x-kom AGO, które właśnie dziś zawalczy o awans do wielkiego finału.

AGO jest jedyną polską drużyną, która w ogóle zameldowała się w fazie pucharowej bieżącego sezonu ESEA Premier. Cel jednak dla każdej formacji jest tutaj jasny – awans do ESL Pro League. Trzeba przyznać, że Polacy dobrze rozpoczęli, ale po drodze nieco się pogubili.

Start w wykonaniu “Jastrzębi” naprawdę był udany. Podopieczni Mikołaja “miNIroxa” Michałkówa najpierw pokonali LDLC, a później forZe. Jednak w finale górnej drabinki, który jednocześnie był premiowany wielkim finałem przegrali z Sinners, przez co muszą rozegrać konsolidacyjny finał. Tak się składa, że przeciwnik będzie bardzo dobrze znany, bo na serwerze pojawią się dziś gracze forZe, z którymi przecież Damian “Furlan” Kisłowski i jego koledzy rozegrali zwycięskie zawody w środę.

Początek spotkania, którego stawką jest awans do wielkiego finału 37. sezonu ESEA Premier będzie miał miejsce o godzinie 19:00. Rosyjska drużyna na papierze jest zdecydowanie lepsza od polskiej, bo plasuje się na 17. pozycji według światowego rankingu HLTV. Dla przypomnienia – organizacja znad Wisły jest o równe dwadzieścia miejsc za forZe. Drużyna z regionu CIS po porażce z AGO nie wymiękła i najpierw wyeliminowała BLINK, a następnie LDLC.

19:00 | x-kom AGO vs. forZe – BO3 [Transmisja]