x-kom AGO zagra w finale GameAgents League Season 3!

Stary skład AGO dał radę i wygrał 2:1 z Nemigą w GameAgents League Season 3. Polacy tym samym zagrają w finale rozgrywek z HAVU.

x-kom AGO w końcu przełamał niemoc polskich drużyn i pokonał Nemigę. Białorusini w ostatnich miesiącach byli istnymi katami zespołów znad Wisły, z samymi Jastrzębiami wygrali cztery ostatnie mapy. Nareszcie doszło do przełamania.

Pierwszą mapą był Mirage – wybór Nemigi. Białorusini co prawda dobrze rozpoczęli, bo wygrali cztery pierwsze rundy. Później oglądaliśmy jednak koncert gry ze strony x-kom AGO. Polacy po pierwszej połowie prowadzili 9:6. Po zmianie stron szybko doprowadzili do sytuacji, kiedy mieli aż osiem punktów meczowych. Ostatecznie mapa zakończyła się wynikiem 16:11 dla x-kom AGO. Co ciekawe, to para Vladimir “ROBO” Neskey i Anton “boX” Burko była najlepsza na serwerze. Mimo to Nemiga poniosła porażkę.

Drugą mapą był Overpass. Tu oglądaliśmy kompletnie inny mecz. Tym razem x-kom AGO dobrze rozpoczęło, prowadziło nawet 6:3. Później jednak do głosu doszła Nemiga, która wygrała 16:10.

Trzecią mapą było Inferno. x-kom AGO rozpoczęło bardzo źle i po kilku minutach przegrywało już 0:5. Warto jednak zaznaczyć, że Nemiga nie wygrywała rund pewnie, a musiała głównie odbijać bombsite’y. Chwilę później Polacy w końcu zaczęli poprawnie bronić podłożonej bomby i dzięki temu do przerwy AGO prowadziło 9:6. Po zmianie stron Nemiga wygrała pistoletówkę i doprowadziła do remisu, a nawet prowadziła 13:11. Nasi rodacy na szczęście w porę się się obudzili i po emocjonującej dogrywce wygrali ostatecznie 16:13! x-kom AGO tym samym zagra w finale z HAVU o 12 tysięcy dolarów.

Nemiga 1:2 x-kom AGO – Mirage 11:16, Overpass 16:10, Inferno 13:16