IzakTV

Strona główna » x-kom AGO ZDYSKWALIFIKOWANE! Honoris nowym mistrzem Polski!

x-kom AGO ZDYSKWALIFIKOWANE! Honoris nowym mistrzem Polski!

Autor: Michał Maćkowski

Tego mało kto się spodziewał, jednak sprawa została przez ESL już rozwiązana! x-kom AGO zostało zdyskwalifikowane z ESL Mistrzostw Polski, przez co nowym mistrzem zostało Honoris!

To miał być spokojny dzień na polskiej scenie z dużą ilością pojedynków na arenie międzynarodowej. Teraz już wiemy, że tak nie będzie, bo ESL ogłosiło dyskwalifikacje x-kom AGO i przekazanie mistrza polski Honoris.

ESL wraz ESIC po finale ESL Mistrzostw Polski rozpoczęło śledztwo w sprawie x-kom AGO, które mogło dopuścić się stream snipingu. Na filmie opublikowanym przez organizację widzieliśmy, jak włodarze organizacji w jednym pokoju i niedaleko zawodników oglądali pojedynek finałowy na laptopie. Sprawa od razu została nagłośniona, przez co organizatorzy wraz ESIC postanowili rozpocząć śledztwo.

Po przeprowadzonym śledztwie ESL postanowiło ukarać x-kom AGO dyskwalifikacją z zakończonego już sezonu ESL Mistrzostw Polski i przekazać tytuł Honoris! To oznacza, że 25 000 złotych i miejsce ESL National Championships Global Playoff powędrowało do ekipy Wiktora “TaZa” Wojtasa.

Niezależny zespół sędziowski po zebraniu odpowiednich materiałów i ich przeanalizowaniu postanowił ukarać x-kom AGO, odbierając im tytuł mistrza. W oświadczeniu czytamy także, że zastosowano najmniejszy wymiar kary, ze względu na chęć współpracy włodarzy x-kom AGO z organizatorem rozgrywek.