x-kom gromi Winstrike!

Polski skład x-kom zmiażdżył Winstrike na obu mapach w ramach rozgrywek UCC Summer Smash. Polacy tym samym posiadają obecnie bilans 1:1.

Pierwszą areną pojedynku był Mirage. Był to wybór Winstrike, bowiem mają oni na tej mapie najwyższy procent wygranych. Spotkanie jednak lepiej rozpoczęli zawodnicy x-kom. Lepiej, to chyba jednak za małe słowo – Oskar “oskarish” Stenborowski i reszta wręcz rozgrywali idealny mecz. Polacy wygrali pierwsze jedenaście rund, a tylko w trzeciej mieli jakiekolwiek problemy, bo Paweł “innocent” Mocek musiał wygrać pojedynek 1vs1 z Davidem “n0rb3r7″ Danielyanem. Resztę x-kom wygrywał z niesamowitą łatwością i już po kilkunastu minutach zapowiadało się na istny pogrom. Zawodnicy Winstrike obudzili się jednak w 12. rundzie i zdołali do końca połowy zdobyć jeszcze cztery punkty.  Podtrzymali oni swoją formę na rundę pistoletową i kolejną. Kibice x-komu mogli przez moment czuć lekki niepokój, bowiem wynik 11:4 do przerwy, a następnie przegrana runda pistoletowa wręcz prowokuje przeciwników do spektakularnego come-backu. Polacy jednak wygrali bardzo ważną pierwszą rundę na fullu, a główną rolę odegrały tutaj AUGi, dzięki którym mono i reszta wykończyli przeciwników. Następnie swoje “pięć minut” miał oskarish, który ugrał z kolei kluczowego clutcha 1vs2 i po tej rundzie x-kom mógł być już niemal pewny zwycięstwa. Nasi rodacy zdobyli kolejne punkty, kompletnie dominując przeciwników i tym samym zniszczyli Winstrike 16:6 na mapie rywala.

Winstrike 6:16 x-kom (Mirage – pick Winstrike)

Kolejną mapą był Nuke – definitywnie najlepszy wybór dla x-komu, który ma tutaj aż 82% wygranych spotkań. Polacy ponownie świetnie rozpoczęli, bo wygrali rundę pistoletową, a następnie zdobyli dwa kolejne punkty. Kluczową rolę na tej mapie pełnił Paweł “reatz” Jańczak, który zakończył spotkanie z 34 fragami! Nasi rodacy ponownie szybko wypracowali sobie dużą przewagę i wygrywali już 10:3 mimo, że grali po stronie TT. Do przerwy wynik 10:5 i perspektywa gry po łatwiejszej stronie pozwalał sądzić, że tylko katastrofa może sprawić, że x-kom wypuści to zwycięstwo z rąk. I szczerze mówiąc do tego kataklizmu w rundzie pistoletowej doszło, bo Polacy w sytuacji 5vs1 musieli tylko zabić Aurimasa “Kvik” Kvaksysa i rozbroić bombę. Litwin jednak rozdał niesamowite pięć headshotów i rozpoczął drugą połowę od ACE’a! Na szczęście na Nuke’u mieliśmy powtórkę z Mirage’a, gdzie Polacy odbili się na pierwszej rundzie full i ostatecznie pokonali rywali 16:7.

Winstrike 7:16 x-kom (Nuke – pick x-kom)

Na UCC Summer Smash x-kom ma obecnie bilans 1:1. Kolejnym potencjalnym rywalem są m.in. Izako Boars czy Virtus.pro.