x-kom melduje się w półfinale LOOT.BET HotShot Series Season 3

x-kom pokonał w ćwierćfinale HAVU 2:0. Polacy dzięki temu zagrają jutro o finał turnieju LOOT.BET HotShot Series Season 3.

Spotkanie rozpoczęło się na Trainie, mapie wybranej przez HAVU. Szwedzi po stronie atakującej dobrze weszli w mecz i wygrali pierwsze trzy rundy. Później jednak do głosu doszedł x-kom i ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8:7. Po zmianie stron Polacy mieli trochę problemów z wejściem na bombsite’y. Przede wszystkim musieli ciągle gonić wynik. Na szczęście przy wyniku 13:12 dla HAVU, x-kom wziął się do pracy i wygrał cztery rundy z rzędu, dzięki czemu Train wpadł na ich konto. Co ciekawe, polska formacja wygrała na tej mapie aż cztery clutche, tym czasem Finowie nie ugrali ani jednego.

Drugą areną zmagań był Overpass, czyli mapa, na której x-kom ma aż 73% wygranych spotkań! STOMP i spółka świetnie weszli w mecz i wygrali pierwsze sześć rund. Dzięki temu nawet seria pięciu punktów z rzędu dla HAVU nie przeszkodziła Polakom w wygraniu pierwszej połowy wynikiem 10:5. Po zmianie stron kibice x-komu mogli drżeć o wynik tylko przez chwilę, bowiem Finowie wygrali pistoletówkę i ewidentnie mieli ochotę na come-back. Nasi rodacy jednak nie pozwolili rywalom na wiele i ostatecznie wygrali na Overpassie wynikiem 16:9. Skład x-komu zagrał bardzo wyrównany mecz, bo poza Oskarem “oskarish” Stenborowskim wszyscy zawodnicy mieli na koncie minimum 20 fragów.

x-kom 2:0 HAVU – Train 16:13, Overpass 16:9