x-kom team ze zwycięstwem i porażką przeciwko HAVU

Autor: Kamil Kowala

Remisem zakończyła się dzisiejsza walka x-kom teamu z HAVU. Bardziej zadowoleni z takiego obrotu spraw mogą być jednak Polacy, którzy swoje zwycięstwo odnieśli w ważniejszych rozgrywkach.

Oba spotkania rozegrane zostały na Nuke’u. Pierwsze w ramach GameAgents League Season 3 miało wyłonić drużynę, która z bilansem 3-0 awansuje do dalszej fazy turnieju. X-kom team na rozgrywanej mapie radził sobie ostatnio znakomicie, jednak tym razem nie miał nic do powiedzenia. Tak słabej defensywy na tym terytorium w wykonaniu innocenta i spółki jeszcze chyba nie widzieliśmy. Nic więc dziwnego, że do meczu nie udało się powrócić w ataku, w końcu nadwiślańska formacja do przerwy miała dziewięć punktów straty. Cztery oczka zdobyte w natarciu nie zdały się na nic i na promocję do play-offów rozgrywek nasi rodacy będą jeszcze musieli trochę poczekać.

Okazja na rewanż nadarzyła się już godzinę, po zakończeniu poprzedniej bitwy. Mając w pamięci to, co wydarzyło się przed momentem, można było obawiać się o dyspozycję STOMPa i kolegów. Ci jednak ewidentnie wyciągnęli wnioski z porażki. Tutaj rezultat do przerwy mógł napawać optymizmem, ponieważ skład znad Wisły w drugą część spotkania wchodził z trzema rundami przewagi. Humory jeszcze bardziej poprawiła pistoletówka, która wpadła na konto x-komu. Fantastyczne natarcie Polaków trwało w najlepsze i pojedyncze przebudzenia rywala nie przeszkodziły naszym w celebrowaniu triumfu. Batalia zakończyła się wynikiem 16:8 i tym samym nasi rodacy w lidze ESEA MDL posiadają dodatni bilans 4-3.