IzakTV

Strona główna » XANTARES przedłuża kontrakt z BIG do 2021 roku!

XANTARES przedłuża kontrakt z BIG do 2021 roku!

Autor: Marcin Kapusta

Turecka gwiazda BIG – Ismailcan “XANTARES” Dörtkardeş przedłuża kontrakt ze swoim pracodawcą o kolejny rok! 

25-latek zasilił szeregi berlińskiej organizacji w grudniu 2018, do której przeszedł z Space Soldiers. Początkowe wyniki nie napawały optymizmem, jednak z czasem stały się one lepsze. Rok 2020 zaczęli z impetem, bowiem w styczniu zwyciężyli DreamHack Open Leipzig. Pandemia koronawirusa i tzw. “era online” spowodowała, że znaczna część drużyn nie potrafiła odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Niemiecko-turecka piątka początkowo wygrywała turnieje niższego szczebla rozgrywkowego, lecz w połowie czerwca wzięła udział w wiosennej edycji DreamHack Masters. Nikt nie spodziewał się, że w Wielkim Finale internetowej imprezy pokonają G2 Esports. Nie był to jednak jednorazowy wybryk, ponieważ podopieczni towa b zrobili to ponownie na cs_summit 6 i DreamHack Open Summer 2020. Trzy tytuły mistrzowskie i dominacja na Starym Kontynencie – te dwa czynniki sprawiły, że BIG stało się najwyżej sklasyfikowaną drużyną świata według rankingu HLTV. Aktualnie nasi zachodni sąsiedzi nieznacznie obniżyli swoje loty, ale nadal znajdują się w ścisłej czołówce.

Dyrektor generalny berlińskiej formacji – Daniel Finkler napisał: “Pod koniec 2018 XANTARES dołączył do BIG, jako jeden z najwybitniejszych talentów na scenie. W tym roku udowodnił, że jest jednym z najlepszych graczy na świecie, będąc kluczowym filarem zespołu, który zdołał wygrać sześć turniejów. Nie są to byle jakie turnieje, ponieważ m.in. z cyklu DreamHack Masters i cs_summit. Dzięki jego lojalności, duchowi zespołowemu i niekończącemu się poświęceniu, aby każdego dnia stać się lepszym zawodnikiem, reprezentuje on podstawowe wartości BIG. Dziś mam przyjemność ogłosić, że XANTARES nadal będzie reprezentował naszą organizację do 2021 roku“.

Turecki rifler w oficjalnym oświadczeniu napisał: “Przede wszystkim chciałbym Wam wszystkim bardzo podziękować za pełne wsparcie mnie i mojego zespołu w zeszłym roku. Wraz z #BIGFamily, do której dołączyłem w 2018, odnieśliśmy wielki sukces w tym roku. Z przyjemnością informuję, że zdecydowałem się przedłużyć moją umowę. Nie ma wątpliwości, że wraz z całym Waszym wsparciem ja i moi koledzy zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby kontynuować naszą passę w 2021 roku“.