Youngsters przegrywa w meczu o awans do 3 sezonu LOOT.BET

Autor: Filip Woszczek

Spotkanie zapowiadało się na dosyć wyrównane i takie właśnie było. Heretics po trzy-mapowym pojedynku zwycięża nad polskim Youngsters w meczu o awans do trzeciego sezonu LOOT.BET.

Na Nuke wybranym przez Heretics, Polacy nieco niemrawie weszli w spotkanie, bowiem  ich rywale oddalali się wynikiem 8-2. Reprezentanci z Polski wzięli się jednak w garść i wygrali wszystkie pozostałe rundy pierwszej połowy. Dobre momentum pozwoliło im także poszerzyć swoją liczbę rund o pistoletówkę w CT, co dało nadzieję na zwycięstwo w tym spotkaniu. Rywale odpowiedzieli wraz z rundą full-buy, zatem zobaczyliśmy jak obie drużyny idą łeb w łeb, lecz to drużyna Youngsters okazała się być lepsza na tej mapie.

Przyszła pora na Overpassa, a wraz z tym pistoletówka dla Heretics. Polska drużyna radziła sobie tutaj nieco gorzej niż na mapie poprzedniej, z uwagi na tylko pięć rund po stronie atakującej. Nie udało im się jednak sięgnąć po ani jedną z rund pistoletowych, tudzież żadną w drugiej połowie, więc wynik w mapach wyrównał się.

Mirage okazał się być mapą decydującą w tym spotkaniu. Heretics sięgnęło po pierwszą rundę pistoletową, lecz już w rundzie trzeciej zobaczyliśmy odpowiedź od Polaków. Konsekwentne ataki z ich strony sprawiły, że wysunęli się na prowadzenie, zaś rywale nie mieli zbyt wiele do powiedzenia po stronie CT. Przy wyniku 10:5 można było powiedzieć, że Youngsters ma to w garści, lecz pistoletówka numer dwa także wpadła na konto rywala. Co trzy rundy zdobywane przez Heretics, Polacy zdobywali tylko jedną, zaś wynik szedł co raz bardziej w kierunku remisu.  Było blisko, ale to Heretics uszło w tym spotkaniu zwycięsko.

Heretics 2-1 Youngsters