IzakTV

Strona główna » Youtuber przeniósł CS:GO na silnik Source 2. Oto rezultat!

Youtuber przeniósł CS:GO na silnik Source 2. Oto rezultat!

Autor: Filip Woszczek

Wielu z nas już jakiś czas temu straciło nadzieję, że CS:GO zostanie zaktualizowane o nowy silnik graficzny. Tymczasem przyjrzyjmy się pracy wykonanej przez pewnego youtubera, który w tydzień przeniósł grę na Source 2.

Kazdy, kto choć odrobinę śledzi poczynania Valve, czyli firmy odpowiedzialnej za tę produkcję, doskonale zdaje sobie sprawę, że wielu informacji trzeba się domyślać. Niezbyt wiele wiadomo więc na temat prac deweloperów nad tajemniczym silnikiem gry, którego społeczność oczekuje od dłuższego czasu.

Gabe Follower, czyli youtuber tworzący konent skupiający się wokół CS:GO postanowił własnymi siłami przenieść grę na tajemniczy silnik Source 2. Jak pisze na swoim profilu Twitter, na samym przenoszeniu gry na nowy silnik spędził tydzień czasu. Twórca już wcześniej podjął się podkręcenia wyglądu samej mapy Dust2, zaś w tym przypadku możemy zobaczyć, jak faktycznie prezentowałaby się gra na tym silniku. Warto wspomnieć, że nie została tworzona od zera, tylko wzbogacona o poprawki widoczne poniżej:

Po zapytaniu o test stabilności przez jednego z użytkowników, Gabe Follower zamieścił również film, na którym widać liczbę klatek na sekundę na wysokich ustawieniach graficznych. Po przełączeniu ich na najniższe ustawienia, prawdopodobnie uzyskalibyśmy rezultat podobny do aktualnego silnika gry.

Zdarzało się także, że na tweety tego użytkownika odpowiadał oficjalny profil CS:GO, natomiast nie znajdowało się w tych wpisach nic wartego wspomnienia.