IzakTV

Strona główna » Zaczynamy play-offy IEM Cologne! Dziś w akcji m.in. Gambit, Virtus.pro czy Astralis

Zaczynamy play-offy IEM Cologne! Dziś w akcji m.in. Gambit, Virtus.pro czy Astralis

Autor: Krzysztof Sarna

Wielkie esportowe święto wchodzi dziś w decydującą fazę. Mowa tu oczywiście o IEM Cologne, a czas umilać nam będą dwa spotkania ćwierćfinałowe. Na serwerze nie zabraknie dziś emocji, bo ujrzymy na nim graczy Virtus.pro, Astralis, Gambit oraz FaZe.

Takich spotkań jak dziś, a także w nadchodzących dniach nie można przegapić. Na etapie ćwierćfinału z turniejem pożegnać się może przecież Gambit Esports czy Virtus.pro. 

Wielka walka o półfinał rozpocznie się o godzinie 16:00, kiedy to Virtus.pro zmierzy się z Astralis. Będzie to starcie dwóch sąsiadujących ze sobą zespołów w światowym rankingu HLTV. Jednak obie drużyny są na wylocie z czołowej dziesiątki, bo Duńczycy są właśnie na dziesiątej pozycji, a “Niedźwiedzie” okupują dziewiątą lokatę. Podopieczni Danny’ego “zonica”Sørensena mieli okazję nawet pojawić się w półfinale, ale musieli uznać wyższość Natus Vincere. Z kolei VP było zagrożone do ostatniego meczu, ale ekipa wywodząca się z regionu CIS zrewanżowała się BIG, jednocześnie eliminując niemiecko-turecki kolektyw. Jedno jest pewne. Dziś nie ma mowy o żadnych błędach, wszak to będzie kosztować odpadnięcie z IEM Cologne. A kto sięgnie po triumf? Wydaje się, że szanse są równe, tak więc żaden z wyników nie będzie zaskoczeniem.

Na piętnaście minut przed godziną dwudziestą zaplanowano potyczkę Gambit Esports z FaZe Clanem. Z pewnością wiele osób może się zastanawiać, że najlepsza drużyna świata zaczyna fazę pucharową od ćwierćfinału, a nie półfinału. Jednak w starciu premiowanym tym meczem o dziwo lepsi byli reprezentanci G2 Esports, którzy wygrali 2:1. Natomiast FaZe również zaskoczyło i to bardzo pozytywnie, bo kiepskim okresie w końcu nadszedł czas na znalezienie się w najlepszej szóstce i to tak dużego turnieju. Olof “olofmeister” Kajbjer i spółka ulegli tylko Astralis, a pokonali Team Spirit, Team Vitality, a także Heroic. Faworytem jest zespół z regionu CIS. Ewentualny triumf 17. ekipy świata traktowany będzie jako niespodzianka.

Piątkowy harmonogram IEM Cologne prezentuje się następująco:

16:00 | Virtus.pro vs. Astralis – BO3

19:45 | Gambit Esports vs. FaZe Clan – BO3

Wszystkie te spotkania z polskim komentarzem będzie można obejrzeć na oficjalnym kanale ESL Polska. Dostaniecie do niego klikając w ten odnośnik.