IzakTV

Strona główna » Zagłosuj w gamingowych Oskarach, czyli The Game Awards 2017!

Zagłosuj w gamingowych Oskarach, czyli The Game Awards 2017!

Autor: Tomasz Szymeczek
game awards

Na początku grudnia po raz trzeci odbędzie się ceremonia rozdania nagród The Game Awards 2017, którą jedna z największych gazet w USA – The New York Times określiła mianem Oskarów w branży gier.

W tym roku, nagrody The Game Awards zostaną rozdane w 29 kategoriach. Te, które z pewnością najbardziej zainteresują fanów e-sportu to: najlepsza gra e-sportowa, najlepszy zespół e-sportowy oraz najlepszy gracz e-sportowy. Wśród gier, nie zapomniano o Counter-Strike: Global Offensive, nominowanego w kategorii najlepsza gra e-sportowa.

W piątce najlepszych graczy, podobnie jak przed rokiem znalazł się Marcelo “coldzera” David (SK) oraz niezaprzeczalnie jeden z najbardziej utalentowanych graczy, pochodzący z Bośni i Hercegowiny – Nicola “NiKo” Kovac (FaZe). W kategorii najlepszy zespół e-sportowy nominację otrzymały aż cztery organizacje posiadające w swoich szeregach zespół CS:GO – SK, Team Liquid, FaZe i, co nie powinno nikogo zaskoczyć, laureat poprzedniej edycji – amerykańskie Cloud9. Ciekawostką jest, że Mike “Shroud” Grzesiek nie został nominowany w kategorii gracz roku, a “Trending Gamer” – osoby, która wyjątkowo mocno przyczyniła się do rozwoju przemysłu gier.

Organizatorzy przewidzieli również nagrody dla niszowych produkcji – m.in. za najlepszy debiut Indie games, najlepsza gra studencka, czy też najlepsza gra niezależna. Pozostałe kategorie oraz nominacje możecie zobaczyć tutaj

Co niezwykle istotne, każdy z nas może oddać głos na kandydata, który naszym zdaniem zasługuje na wyróżnienie. Ponadto w głosowaniu udział weźmie jury złożone z 51 członków, w skład których wejdą media krajowe i międzynarodowe, jak również jury e-esportowe.

Jak informują organizatorzy w oficjalnym komunikacie:

„Rada doradcza nie jest zaangażowana w wybór nominowanych ani zwycięzców. O wynikach głosowania dowiaduje się w tym samym czasie co społeczność. W skład rady wchodzą przedstawiciele: Activision, AMD, EA, Kojima Productions, Microsoft, Nintendo, Rockstar Games, Sony, Ubisoft, Valve oraz Warner Bros.”

Uroczysta gala rozdania nagród rozpocznie się 7 grudnia w Microsoft Theater w Los Angeles. Jeżeli nie będziecie jednak w stanie pojawić się osobiście, gorąco zapraszamy do śledzenia wydarzenia poprzez transmisje online w poniższych serwisach:

Twitch.tv – www.twitch.tv/thegameawards

Youtube – www.youtube.com/thegameawards

Facebook – www.facebook.com/thegameawards

Twitter – twitter.com/thegameawards

 

Głosy natomiast możecie oddawać na oficjalnej stronie wydarzenia w zakładce “AWARDS” – www.thegameawards.com.