Zamknięte kwalifikacje FCDB Cup 2017: Łatwe zwycięstwo Kinguin

Autor: Daniel Ryszkowski

Reprezentujący organizację Kinguin zawodnicy awansowali do półfinału zamkniętych kwalifikacji FCBD Cup 2017. Podczas zakończonego po dwóch mapach starcia w formacie BO3, Polacy zdominowali swoich rywali, pozwalając im na zdobycie łącznie siedmiu punktów.

Pojedynek rozpoczął się na wybranym przez TEAM5 mirage. Ekipa Kinguin fantastycznie weszła w spotkanie, pierwszy punkt tracąc dopiero w ósmej rundzie. Taka sytuacja, do końca pierwszej połowy powtórzyła się jeszcze tylko raz, a tę fazę spotkania Polacy wygrali 13:2. Rezultat wydawał się rozstrzygnięty, a gwoździem do trumny szwedzkiej formacji była wygrana przez Polaków druga runda pistoletowa podczas tego pojedynku. W efekcie zawodnicy Kinguin, ograniczając znęcanie się nad przeciwnikiem zakończyli spotkanie po dwóch kolejnych rundach.

Niejedna drużyna miałaby problem z podniesienia się po takim pogromie, nie inaczej było i tym razem. „Pingwiny” podobnie jak na poprzedniej mapie, pierwszy punkt straciły dopiero w ósmej rundzie. Do końca połowy obserwowaliśmy jednostronne widowisko, w którym TEAM5 stać było na zaledwie trzy punkty. Druga część spotkania rozpoczęła się czwartą w tym meczu wygraną „pistoletówką” przez Polaków, co ostatecznie podcięło skrzydła szwedzkiej formacji. Zawodnicy Kinguin zamknęli mecz po sześciu rundach drugiej połowy, pieczętując zwycięstwo clutchem 1v3 w wykonaniu Michała “MICHU” Müllera.

Kinguin 2:0 TEAM5 (16:2 – mirage; 16:5 – cobblestone)

W półfinale turnieju zawodnicy Kinguin zmierzą się ze zwycięzcą pojedynku PRIDE vs. Seed, który zaplanowano na 11.11 godz. 21:00. Wydarzenie do obejrzenia na SLTV