Zamknięte kwalifikacje nie dla AVEZ. Ośmiornice przegrały ze SKADE

Nie było zaskoczenia. AVEZ ostatecznie nie zagra w zamkniętych kwalifikacjach do DreamHacka Open Leipzig. Ośmiornice w decydującym starciu przegrały ze SKADE 1:2.

Początek tego ćwierćfinału był jednak bardzo obiecujący. Polacy grali dobrze po stronie terrorystów na wybranym przez siebie Nuke’u, co zaowocowało aż ośmioma wygranymi rundami w pierwszej połowie. Po zmianie stron AVEZ udowodniło, że potrafi jeszcze lepiej bronić, niż atakować – Ośmiornice wygrały dwukrotnie cztery rundy z rzędu i ostatecznie triumfowały nad SKADE wynikiem 16:8. Fantastycznie grała cała piątka z Polski, a szczególnie MOLSI z ratingiem 1.65!

Drugą mapą był Overpass. Bułarzy rzeczywiście lepiej zaczęli, ale później znowu oddali inicjatywę Polakom. AVEZ od wyniku 0:4 przeszło do ofensywy i potrafiło ostatecznie wygrać pierwszą połowę 9:6. Po zmianie stron początkowo wyglądało to jeszcze lepiej – KEi i spółka świetnie atakowali i wyszli na wysokie prowadzenie 14:9! Gdy wydawało się, że zwycięstwo graczy znad Wisły jest tylko kwestią czasu, SKADE przebudziło się, przegrupowało i o wiele lepiej zaczęło bronić. Polacy także niepotrzebnie zaczęli force’ować, przez co trzy rundy poszły na marne. Zniszczonemu ekonomicznie AVEZ mecz zaczął uciekać spod kontroli, co błyskawicznie wykorzystali Bułgarzy, wygrywając aż siedem rund z rzędu i ostatecznie kończąc mapę wynikiem 16:14. Na serwerze błyszczał KEi, którego 31 fragi jednak nie wystarczyły, by jego drużyna zwyciężyła.

Trzecia mapa – Mirage – to już egzekucja na podłamanych Polakach. SKADE szybko wzięło sprawy w swoje ręce i wykręciło wysokie prowadzenie 9:3. Po zmianie stron było tylko gorzej – SPELLAN i spółka wygrali wszystkie siedem rund drugiej połowy i ostatecznie pokonali AVEZ 16:6. Tym samym to Bułgarzy mogą cieszyć się z awansu do zamkniętych kwalifikacji.

SKADE 2:1 AVEZ – Nuke 8:16, Overpass 16:14, Mirage 16:6

Warto wspomnieć, że swoje spotkanie z KOVA wygrało Team Secret. Zespół tudsoNa tym samym awansował do zamkniętych kwalifikacji do DreamHacka. Polak na dwóch mapach wykręcił ponad 50 fragów, zakończył mecz z ratingiem 1.08.