IzakTV

Strona główna » UCC Summer Clash: zapowiedź finału dolnej drabinki. Wielka szansa Illuminar

UCC Summer Clash: zapowiedź finału dolnej drabinki. Wielka szansa Illuminar

Autor: Jakub Wąsala

Przyszedł czas na najważniejszy dzień rozgrywek UCC Summer Clash, który rozstrzygnie, komu przypadnie największa część z 30 tys. dolarów w puli nagród. Polacy z Illuminar będą się mierzyć w finale dolnej drabinki o awans do wielkiego finału.

Ekipę Pawła “innocenta” Mocka czeka dzisiaj przynajmniej jedno starcie w formacie BO3. Mowa tu o finale dolnej drabinki UCC Summer Clash, gdzie przyjdzie im się mierzyć z norweskim Nordavind. Warto wspomnieć, że to jeden z nielicznych profesjonalnych zespołów z większością graczy z tego właśnie kraju. Mamy tu między innymi Rubena “RUBINO” Villarroela, znanego onegdaj z występów z Heroic i Dignitas. Jest tu również Jesper “TENZKI” Plougmann, 25-letni Duńczyk oraz jedyny obcokrajowiec względem pozostałych graczy.

Illuminar, do niedawna znane pod szyldem x-kom, przez poprzednie starcia turnieju przeszło dość gładko. Podopieczni tej organizacji ulegli jedynie Duńczykom z Tricked, którzy to pokonali ich na Overpassie i Inferno. Ten rezultat spotkania spowodował, że Polacy spadli do dolnej drabinki. Tam wyeliminowali najpierw w bratobójczej walce Aristocracy, a później szwedzką ekipę Chaos.

Nordavind vs. Illuminar (BO3) – 12:55

Dzisiejsze spotkanie pomiędzy NordavindIlluminar będzie pierwszym, w którym te drużyny oficjalnie spotkają się ze sobą na serwerze. Niezwykle trudno więc przewidzieć, kto będzie miał większą szansę na zwycięstwo. Ponadto podobna pozycja w rankingu HLTV.org (Illuminar na 46., a Nordavind na 49. miejscu) wskazuje na to, że możemy się spodziewać wyrównanego meczu. Dla graczy będzie to sporo wysiłku, a dla widzów – zapowiada się prawdziwa counter-strike’owa uczta. Warto więc w tych wczesnych popołudniowych godzinach zajrzeć na streama z wydarzenia. Transmisja z polskim komentarzem będzie dostępna na kanale kxnstudio na Twitchu od 12:55.