IzakTV

Strona główna » Zawodnik Syman oskarżony o ustawianie meczów w CS:GO!

Zawodnik Syman oskarżony o ustawianie meczów w CS:GO!

Autor: Piotr Ossowski

Na Twitterze trenera Espady, który kryje się pod nickiem ABOverDrive, znanego także z ujawniania przecieków na scenie CIS mogliśmy dziś ujrzeć ciekawy zrzut ekranu ukazujący podejrzaną rozmowę oskarżający zawodnika Syman o ustawianie meczów!

 

Zdjęcie ujawnione przez Alexeya “OverDrive’a” Birukova ma pokazywać rozmowę pomiędzy ramz1kiem obecnym zawodnikiem Syman, a niezidentyfikowaną osobą, w której wyjaśnia, jak miało wyglądać ustawianie meczów oraz korzyści z nich wyniesione. Co ważne, kilkadziesiąt minut po wypuszczeniu zdjęcia z rozmową OverDrive, który jest zresztą coachem Espady (akademia Team Spirit) ujawnił, że jednym z uczestników ukazanego dialogu był właśnie snajper ekipy Syman, o czym świadczy pierwsze zdanie poniższego zdjęcia: “Dziwne, że nikt nie zroumiał – autorem tekstu ramz1k

Podejrzewa się ustawienie dwóch meczów przez drużynę Syman, a być może pojedynczych graczy. Na zdjęciu udostępnionym przez OverDrive’a możemy przeczytać, iż 2-3 graczy miało specjalnie oddawać (throwować w slangu cs’a) spotkanie, a później podzielić się pieniędzmi. Podejrzane mecze to:

źródło: hltv.org

źródło: hltv.org

Przebieg obu spotkań był dosyć kontrowersyjny. Szczególną uwagę może zwracać to pierwsze spotkanie, w którym zawodnicy, a w tym wypadku ramz1k wykonywali naprawdę nietypowe ruchy. Snajper Syman po nieudanym strzale zamiast schować się za ścianą i uniknąć rewanżu rywali czekał na pewną śmierć.

Dostępny jest także filmik pokazujący szereg akcji, które nie powinny mieć miejsca na takim poziomie Counter Strike’a.

Interesujące zjawisko można zaobserwować także na rynku. Gracze oczekują, aby Valve wykonało jakiś ruch w stronę uniknięcia sytuacji matchfixingu. Są też tacy, którzy chcą skorzystać na tej sytuacji i zaczynają skupować z rynku Steam naklejki ramz1ka, który przecież grał na Majorze! Poniżej przedstawiam wykres cen za naklejki snajpera Syman:

Naklejka | Ramz1kBO$$ | Berlin 2019

Naklejka | Ramz1kBO$$ (foliowana) | Berlin 2019

Na ten moment sytuacja nabiera rumieńców. Nie wiadomo jednak, co przyniosą kolejne dni. Czy Valve zareaguje na oskarżenia w stronę kazachskiego zawodnika?

Warto przypomnieć, że niecały rok temu mieliśmy do czynienia z rozgrywkami NoxFire League, podczas których prawdopodobnie doświadczyliśmy matchfixingu. Więcej o poprzednich podejrzeniach ustawiania meczów znajdziecie poniżej:

[Afera hazardowa w CS:GO? Czy NoxFire League jest ustawiana?]

[Ciąg dalszy afery hazardowej w NoxFire League! Rumuni poddali spotkanie!]