IzakTV

Strona główna » Zmiana w najlepszej bułgarskiej drużynie CS:GO! KalubeR dołącza do SKADE

Zmiana w najlepszej bułgarskiej drużynie CS:GO! KalubeR dołącza do SKADE

Autor: Marcin Kapusta

Najwyżej sklasyfikowana bałkańska drużyna CS:GO, SKADE, skompletowała wyjściową piątkę. Ostatecznym elementem układanki okazał się Kalin “KalubeR” Erenditsov!

Zmiana nie jest niczym zaskakującym, ponieważ KalubeR przez ostatnie trzy tygodnie wspomagał bułgarski kolektyw w różnorakich internetowych rozgrywkach. W tym czasie Georgi “SHiPZ” Grigorov i spółka prezentowali się nader dobrze, wszak wywalczyli  wicemistrzostwo piątego sezonu European Development Championship i Pinnacle Fall Series #1, a także zwyciężyli IronWar Grand Prix. Ogłoszenie go oficjalnym członkiem SKADE było więc tylko czystą formalnością. Tym samym załatał lukę po Blagoiu “oxygeN-ie” Dimitrovie, który pięć dni temu wylądował na ławce rezerwowych.

18-letni oxygeN zasilił szeregi organizacji we wrześniu 2020 roku i pod jej banderą przeżył złoty okres. Zdobył bowiem wiele osiągnięć, a do najważniejszych należą: złoto podczas wiosennej edycji Elisa Invitational 2021, trzeciego sezonu European Development Championship, REPUBLEAGUE TIPOS 1 oraz IronWar Grand Prix. W szczytowym momencie wraz z kolegami okupował osiemnastą lokatę w światowym rankingu HLTV.

Nie jesteśmy zbyt szczęśliwi, że musimy rozstać się z oxygeNem, ponieważ posiada on ogromne umiejętności, ale niestety jego wizja gry znacznie odbiegała od naszej. Jestem pewien, że wkrótce Blagoi pokaże wszystkim na co go stać. Jednocześnie witamy KalubeRa, który jest doskonale znanym bułgarskim graczem. Wszyscy w kraju wiedzą o jego potencjalne i bardzo się cieszę, że mamy go w zespole. Doskonale pasuje do naszego stylu gry – jego punkt widzenia jest prawie taki sam, dlatego też przyjemnie się z nim pracuje.” – oznajmił główny szkoleniowiec sekcji CS:GO, Nikolay “pNshr” Paunin.

KalubeR to 20-letni rifler, który kojarzony jest głównie z epizodu w FATE Esports. Z tą formacją wygrał wiele regionalnych turniejów, w tym m.in. A1 Gaming League, pierwszy sezon Relog Esports oraz dwukrotnie ESL Southeast Europe Championship. Na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy wypracował sobie średni rating na poziomie 1.00, co jest raczej przeciętnym wynikiem.

Jestem naprawdę podekscytowany możliwością reprezentowania SKADE. Cieszę się, że ponownie złącze drogi z chłopakami, z którymi grałem już wcześniej (za wyjątkiem SHIPZ-a). Dziękuje organizacji za obdarzenie mnie zaufaniem i możliwością gry w tym zespole. Naprawdę wierzę, że mamy wszystko, by w niedalekiej przyszłości stać się topową drużyną na scenie CS:GO.” – przyznał nowy nabytek.

KalubeR zadebiutuje w nowych barwach już dziś w ramach zamkniętych kwalifikacji do Intel Extreme Masters Fall 2021. O 20:45 podopieczni pNshra podejmą Polaków z Anonymo Esports w formule BO3. Triumfatorzy tego pojedynku zwieńczą awans do prestiżowego turnieju z cyklu RMR, natomiast przegrani powalczą w dolnej drabince z MAD Lions lub Dignitas.

Aktualny skład SKADE prezentuje się następująco:
  •  Georgi “SHiPZ” Grigorov
  •  Denislav “dennyslaw” Dimitrov
  •  Viktor “Duplicate” Mitev
  •  Aleks “Rainwaker” Petrov
  •  Kalin “KalubeR” Erenditsov
  •  Nikolay “pNshr” Paunin (trener)
  •  Blagoi “oxygeN” Dimitrov (rezerwa)