IzakTV

Strona główna » Zmiany w AVANGAR. Fitch poza zespołem

Zmiany w AVANGAR. Fitch poza zespołem

Autor: Krystian Terpiński
AVANGAR

Zaledwie dzień przed ostatecznym terminem zgłaszania składów na StarLadder Major Berlin AVANGAR zdecydowało się na zmiany w zespole. Na listę transferową przeniesiony został Bektiyar “fitch” Bahytov. 

26-letni Kazach był częścią AVANGAR od lipca ubiegłego roku. Jedenaście ostatnich miesięcy obfitowało w mniejsze lub większe sukcesy, jednak na wyróżnienie zasługuje zdecydowanie zwycięstwo na Minorze regionu CIS oraz triumf podczas DreamHack Open Rio de Janeiro.

Siedemnasta drużyna rankingu HLTV ma zapewniony bezpośredni udział w fazie play-in berlińskiego Majora. Ali “JAME” Djami i jego koledzy najprawdopodobniej mają już kandydata na zastępcę fitcha, gdyż pozostało im tylko kilka godzin na zatwierdzenie składu na współorganizowane przez VALVE zawody.

Ludzie w mediach społecznościowych już teraz prześcigają się w domysłach na temat tego, kto zajmie wolny slot w ekipie AVANGAR. Większość plotek typuje takich zawodników jak Dauren “AdreN” Kystaubayev czy Abay “Hobbit” Khasenov. Nie można jednak wykluczyć, że Kazachowie zwrócą się o pomoc znacznie bliżej, bo w szeregach organizacji nieaktywny pozostaje Aidyn “KrizzeN” Turlybekov .

Aktualny skład AVANGAR prezentuje się w następujący sposób:

  • Ali “Jame” Djami
  • Alexey “qikert” Golubev
  • Timur “buster” Tulepov
  • Sanjar “SANJI” Kuliev
  • Dastan “dastan” Akbayev (trener)