IzakTV

Strona główna » Zmiany w OG na horyzoncie; NBK na wylocie?

Zmiany w OG na horyzoncie; NBK na wylocie?

Autor: Marcin Kapusta

Według portalu VaKarM Nathan “NBK” Schmitt zostanie odsunięty od głównego składu OG Esports. Powodem ma być sprzeczna wizja gry!

Trzeba przyznać, że w ostatnich tygodniach ekipa Mateusza “mantuu” Wilczewskiego prezentowała się poniżej oczekiwać. Słabe występy podczas IEM Katowice, cs_summit 7 i BLAST Premier Spring Groups spowodowały, że europejska piątka wypadła z czołowej 10. świata. Portal VaKarM informuje, że w zespole dojdzie do zmian i jego szeregi opuści Nathan “NBK” Schmitt. W raporcie dziennikarze sugerują, że powodem jego zwolnienia mają być sprzeczne wizje gry pomiędzy Francuzem i pozostałymi kompanami.

NBK w swojej karierze reprezentował najlepsze drużyny znad Sekwany, takie jak VeryGames, LDLC, EnVyUs, G2 Esports oraz Vitality. Dwukrotny triumfator Majora rozstał się z Pszczółkami w grudniu 2019 roku i przywdział barwy OG Esports, które dopiero formowało swój zespół w CS:GO. Pod banderą europejskiej organizacji wywalczył m.in. wicemistrzostwo podczas IEM New York i drugiego sezonu FLASHPOINTA oraz zwyciężył BLAST Premier Fall Regular Season. Podopieczni Caspera “ruggaha” Due pod koniec minionego roku okupowali nawet szóste miejsce w światowym rankingu HLTV.

W ostatnim podcaście HLTV Confirmed wystąpił prowadzący OG, Aleksi “Aleksib” Virolainen. Młody Fin przyznał, że zawodnicy prowadzili wiele dyskusji na temat kiepskiej formy w 2021, sześcioosobowego składu i zmian w rosterze. Przytoczył również nieciekawą sytuację Issa “ISSAA” Murada, który przez erę online musi grać na wysokim pingu, co skutkuje niezbyt udanymi występami. “To takie trudne, bo nie wiesz, jak długo będzie ciągnął się COVID, ale ja na pewno wiem, że ISSAA na LAN-ie wnosi dużo hype’u i lepiej strzela” – powiedział 23-latek o Jordańczyku.

Dziennikarze VaKarM w swoim raporcie dodali, że włodarze OG przeczesują rynek i poszukują wolnych agentów lub graczy, którzy od dłuższego czasu grzeją ławkę rezerwową. Bez stałego zatrudnienia pozostają m.in. Bugra “Calyx” Arkin , Michał “MICHU” Müller czy też Rokas “EspiranTo” Milasauskas, lecz znanych nazwisko jest o wiele więcej.

Jeżeli plotki potwierdzą się, to skład OG Esports będzie prezentował się następująco:

  • 🇫🇮 Aleksi “Aleksib” Virolainen
  • 🇩🇰 Valdemar “valde” Bjørn Vangså
  • 🇯🇴 Issa “ISSAA” Murad
  • 🇵🇱 Mateusz “mantuu” Wilczewski
  • 🇩🇰 Casper “ruggah” Due (trener)
  • 🇫🇷 Nathan “NBK” Schmitt (rezerwa)