IzakTV

Strona główna » Zmiany zasad VAC pozwalają graczom na więcej! Skorzysta między innymi Patitek

Zmiany zasad VAC pozwalają graczom na więcej! Skorzysta między innymi Patitek

Autor: Piotr Ossowski

Patryk “Patitek” Fabrowski jest jednym z tych graczy, któremu VAC ban uzyskany w młodości skutecznie ogranicza rozwój. Polski gracz nie mógł uczestniczyć w wielu turniejach. Postanowił jednak zawalczyć o swoje prawa.

Po ogłoszeniu terminu i zasad kwalifikacji do wielkiego turnieju FLASHSITE, Fabrowski postanowił zabrać głos na Twitterze. Okazało się, że wspomniane eliminacje znów będą niedostępne dla polskiego zawodnika, który pięć lat temu otrzymał na swoim koncie VAC-a.

Były zawodnik Izako Boars postanowił jednak powalczyć o swoje prawa. Patitek napisał do esportowego dyrektora platformy FACEIT, która hostuje omawiane rozgrywki. Ten w odpowiedzi przekazał mu, iż nastąpiły zmiany. W zawodach nie mogą grać jedynie zawodnicy, którzy zostali ukarani VAC-iem po 5 lutego 2018 roku.

Patitek w swojej prośbie odwołał się do Esports Integrity Commission, która twierdzi, że zbanowani VAC-iem gracze, po dwóch latach mogą wrócić do gry. Wobec tego obecnie jedynym turniejem, w którym Polak nie może brać udziału jest Major.

Obecnie Fabrowski wraz ze swoją ekipą Klan Gadanych Głupot rozgrywa wspomniane kwalifikacje do FLASHSITE. Drużynie idzie całkiem przyzwoicie. Dotarli do 1/16 rozgrywek, w których podejmą ad hoc OKOLICIOUZ’a. Jeśli uda im się zwyciężyć, kolejne spotkania zagrają jutro.