IzakTV

Strona główna » Znamy uczestników zamkniętych eliminacji do IEM Fall. Anonymo wciąż z szansą na Majora!

Znamy uczestników zamkniętych eliminacji do IEM Fall. Anonymo wciąż z szansą na Majora!

Autor: Marcin Kapusta

Lista uczestników zamkniętych kwalifikacji do Intel Extreme Masters Fall 2021 już w pełnej okazałości. Anonymo Esports jedyną polską drużyną z realnymi szansami na Majora!

Organizatorzy rozesłali zaproszenia na podstawie światowego rankingu ESL i zgromadzonych punktów RMR. Tak więc, w zamkniętych kwalifikacjach do ostatniego turnieju z przedmajorowego cyklu zobaczymy m.in. Anonymo Esports, ENCE eSports i MAD Lions. Kolektyw Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego rywalizował w trzeciej edycji Flashpointa, w której wywalczył pięćset punktów. Niemniej ostatnio poczynione zmiany spowodowały, że liczba ta została zredukowana do trzystu. Z kolei międzynarodowa formacja Pawła “Dychy” Dychy i Olka “hadesa” Miśkiewicza otrzymała slota za plasowanie się na wysokiej pozycji w zestawieniu od ESL. Nie zabraknie także podopiecznych Jakuba “kubena” Gurczyńskiego z MAD Lions, którzy zdołali zakwalifikować się w pierwszej turze otwartych eliminacji. W meczu decydującym wygrali z AVEZ Esport Dawida “SaMeya” Stańczaka.

Oprócz zespołów z Polakami na pokładzie, w rozgrywkach konkurować będą również turecki superteam Eternal Fire, FaZe Clan, Fnatic, sAw Esport, Dignitas, SINNERS Esports czy też Copenhagen Flames. W roli faworyta stawiana jest ekipa Finna “karrigana” Andersena, okupująca czwartą lokatę w rankingu HLTV. Niemniej zawodnicy z pomarańczowo-czarnym trykotem pokazali klasę podczas 14. sezonu ESL Pro League, pokonując na swojej drodze BIG, Evil Geniuses oraz wyżej wspomniane FaZe. Co prawda nie zdołali awansować do play-offów, aczkolwiek należy pamiętać, że był to ich debiut w odświeżonym składzie.

Lista uczestników zamkniętych kwalifikacji do IEM Fall 2021 wygląda następująco:
 Team Fiend MAD Lions OPAA Gaming Copenhagen Flames
 Movistar Riders Team Endpoint AURA sAw Esport
 Fnatic Team Dignitas ENCE eSports SKADE
 Eternal Fire SINNERS eSports FaZe Clan Anonymo Esports

Zamknięte kwalifikacje do Intel Extreme Masters Fall 2021 rozegrają się w dniach 14-16 września, a szesnaście formacji powalczy o dwanaście przepustek do prestiżowego turnieju RMR. Są więc realne szanse na to, aby awans zwieńczyli Biało-Czerwoni.

Obecna sytuacja w europejskim Regional Major Rankings prezentuje się następująco:

Aktualnym liderem w europejskiej przedmajorowej klasyfikacji jest Ninjas in Pyjamas, które zgromadziło na koncie 1860 punktów. Szwedzi aż 1500 z nich zapewnili sobie za wywalczenie srebra podczas trzeciego sezonu Flashpointa. Z kolei jego triumfatorzy z mousesports okupują czwartą pozycję. Wiceliderem jest Heroic z dorobkiem 1300 punktów, natomiast ostatnie miejsce na podium zajmuje G2 Esports.

MiejsceDrużynaLiczba punktów
1. Ninjas in Pyjamas1860
2. Heroic1660
3. G2 Esports1640
4. mousesports1600
5. Team Vitality1480
6. Astralis1280
7. BIG1200
8. FunPlus Phoenix1040
9. DBL PONEY720
10. compLexity Gaming560
11. Sprout480
12. OG Esports430
13. Anonymo Esports300
14. Fnatic294
15. FaZe Clan248
16. HYENAS (już nie istnieje)208
Status LegendyStatus PredendentaStatus ContenderaBrak awansu na Majora