IzakTV

Strona główna » Znamy uczestników zamkniętych kwalifikacji do Fantasyexpo. W akcji zobaczymy osiem polskich drużyn!

Znamy uczestników zamkniętych kwalifikacji do Fantasyexpo. W akcji zobaczymy osiem polskich drużyn!

Autor: Marcin Kapusta

Fantasyexpo Cup to kolejna inicjatywa, która może pogłębić obecność nadwiślańskich drużyn w najbardziej prestiżowych turniejach. Organizatorzy ujawnili już listę uczestników zamkniętych kwalifikacji!

Pierwsze trzy miejsca w turnieju Fantasyexpo Cup zajęły mousesports, FunPlus Phoenix oraz MAD DOG’S PACT. Dwie pierwszy ekipy otrzymały zaproszenie z tytułu wysokich lokat w światowym rankingu HLTV, zaś rodzima piątka wywalczyła slota poprzez zwyciężenie jesiennej odsłony Polskiej Ligi Esportowej 2020. Już niedługo dowiemy się, kto uzupełni grono uczestników, ponieważ 11 marca startują zamknięte turnieje eliminacyjne.

Pierwsze kwalifikacje wystartują w regionach: Francja, DACH oraz Wielka Brytania. W każdym z tych turniejów zobaczymy ten sam format – cztery zespoły zagrają według drabinki podwójnej eliminacji o awans do decydującego pojedynku. Najlepsza drużyna w grupie spotka się w finale z formacją zaproszoną wcześniej przez organizatorów. Wyjątek będą stanowić polskie kwalifikacje, które odbędą się w ramach PLE. W tym przypadku zobaczymy aż osiem krajowych organizacji, które najpierw powalczą w etapie grupowym, a najskuteczniejsza czwórka awansuje do play-offów.

Lista uczestników zamkniętych eliminacji do Fantasyexpo prezentuje się następująco:

🇫🇷 Francja 🇫🇷
Team LDLCAmbushDBL PONEYThe DivsMYD
🇬🇧 UK 🇬🇧
ex-VexeduMxRoyalsEndpointGudjon Fanclub
🇩🇪 DACH 🇩🇪
SproutPENTA SportsPLAN-BEntropytouch the crown
🇵🇱 Polska 🇵🇱
AVEZ EsportHONORISIlluminarIzako BoarsPompa Team
PGE Turów ZgorzelecWisła All In! GamesTBA

 

Rozgrywki w poszczególnych regionach odbędą się w dniach 11-18 marca. Zaś 19-20 marca zostaną rozegrane otwarte kwalifikacje ostatniej szansy, które nie będą ograniczone regionalnie, a jedna drużyna otrzyma bezpośrednią promocję do Fantasyexpo Cup. Sam turniej główny rozpocznie się 23 marca i do zaoferowania będzie miał pulę nagród w wysokości 25 tysięcy dolarów. Ponadto najlepsza ekipa zyska miejsce w wiosennej edycji BLAST Showdown, w której zobaczymy m.in. Astralis, Vitality czy też Liquid.