IzakTV

Strona główna » ZOTAC GAMING przedstawia karty graficzne z serii GTX 1660 Ti!

ZOTAC GAMING przedstawia karty graficzne z serii GTX 1660 Ti!

Autor: Marcin Skrętkowicz

ZOTAC Technology ma przyjemność poinformować o rozszerzeniu dostępnej linii kart graficznych z serii GeForce® GTX o modele z rodziny ZOTAC GAMING GeForce GTX 1660 Ti z pamięcią GDDR6. 

Założony w 2017 roku ZOTAC GAMING jest pionierskim przedsięwzięciem wywodzącym się z wprost z marki ZOTAC, którego celem jest stworzenie najlepszego komputerowego sprzętu do gier, przeznaczonego dla wszystkich tych graczy, którzy żyją po to, aby grać. Jest to też uosobienie naszej inżynierskiej wiedzy i doświadczenia w projektowaniu sprzętu komputerowego. Dzięki temu ZOTAC GAMING, od chwili swojego powstania, jest wiodącą siłą, która jest w stanie zapewnić najlepsze wrażenia w komputerowych grach. Logo przedstawia przeszywające spojrzenie oczu robota, za którym kryje się siła i potęga przyszłych technologii sprawiających, że możemy poczuć się niepokonanymi i wiemy, że dzierżymy doświadczenia z wielu bitew.

Karty graficzne z serii ZOTAC GAMING GeForce GTX 1660 Ti, które bazują na nowej architekturze procesorów graficznych NVIDIA Turing™, wyróżniają się nową konstrukcją wykonanego z aluminium radiatora. Radiator ten pokrywa nie tylko całą powierzchnię karty, ale również charakteryzuje się dwoma oddalonymi, przesuniętymi względem siebie wentylatorami o średnicy 70 mm i 80 mm. Podobnie jak w przypadku serii kart graficznych MINI, jeden z wentylatorów odpowiada za optymalizację ciśnienia statycznego, dzięki czemu zwiększono ciśnienie tłoczonego powietrza, podczas gdy drugi, większy, maksymalizuje jego przepływ. Architektura Turing pozwala przetwarzać 1,5x więcej instrukcji w jednym takcie zegara i charakteryzuje się 1,4x większą wydajnością energetyczną w stosunku do układów Pascal. W rezultacie, przy poborze mocy wynoszącym zaledwie 120 W, GTX 1660 Ti zapewnia najlepszą wydajność energetyczną spośród wszystkich procesorów graficznych w swojej klasie.

Stylistyka karty graficznych z serii ZOTAC GAMING GeForce GTX 1660 Ti cechuje się neutralnymi barwami, dzięki czemu sprzęt ten pasuje do dowolnego schematu kolorystycznego komputera PC. Nowe modele zgodne są ze specyfikacjami VR Ready i Game Ready oraz gotowe są, za sprawą wyposażenia ich w złącze HDMI 2.0b i trzy porty DisplayPort 1.4, do jednoczesnego wyświetlania obrazu na wielu ekranach. Wyjątkowo kompaktowe rozmiary, karta ma zaledwie 173 mm długości, sprawiają, że ZOTAC GAMING GeForce GTX 1660 Ti bez problemu, zmieści się do 99% dostępnych na rynku systemów komputerowych.

Mierzący 209,6 mm model 1660 Ti AMP, wyposażony jest w układ chłodzenia IceStorm 2.0 z dwoma wentylatorami o średnicy 90 mm, metalową, otaczającą dookoła kartę, tylną płytę mocującą i fabrycznie podkręcony procesor graficzny.