IzakTV

Strona główna » ZOTAC GAMING przedstawia niezawodny system chłodzenia dla kart z serii RTX ArcticStorm

ZOTAC GAMING przedstawia niezawodny system chłodzenia dla kart z serii RTX ArcticStorm

Autor: Marcin Skrętkowicz

ZOTAC Technology ma przyjemność poinformować o wprowadzeniu na rynek kart graficznych z serii ZOTAC GAMING GeForce RTX™ 2080 Ti ArcticStorm. Ciesz się tym co najlepsze, dzięki całkowicie nowemu, niezawodnemu systemowi chłodzenia wodą, który zainstalowano na karcie o bardzo wysokiej wydajności z serii 2080 Ti, charakteryzującej się 16+4 fazami zasilania.

Konstruując tę kartę, jej projektanci położyli nacisk na wzornictwo i innowacyjność. Blok wodny, który w pełni osłania i odprowadza ciepło ze wszystkich elementów karty, wykonany został przy użyciu technologii precyzyjnego grawerowania oraz cięcia laserowego. Jest to całkowita nowość w procesie przygotowywania designu karty. Rzeźbione krawędzie i dodana faktura powierzchni nadają akrylowej bryle bloku wodnego wyraźny, trzeci wymiar i pozwalają pięknie uchwycić przechodzące przez niego światło. Dzięki czemu w bardzo dyskretny i elegancki sposób podkreślono wygląd karty.

System podświetlenia zaktualizowano do wersji SPECTRA 2.0, dzięki czemu możliwe jest bardziej wydajne sterowanie diodami RGB LED z poziomu najnowszego oprogramowania FireStorm. Dostosuj jasność i tryby oświetlenia w dwóch niezależnych strefach lub zsynchronizuj obie strefy ze sobą tworząc jeden system oświetlenia. Za sprawą wbudowanej pamięci, preferowane ustawienia oświetlenia zostaną zapamiętane, niezależnie od tego, czy za chwilę system uruchomisz ponownie, czy wyłączysz go na dłużej.

W konstrukcji chłodzenia wodnego z serii ArcticStorm wykorzystano bezpośredni styk chłodnego, niklowanego, wykonanego z miedzi bloku, w którym wydrążono precyzyjnie 0,3-milimietrowe mikro-kanaliki pozwalające uzyskać maksymalną wydajność odprowadzania ciepła. Konstrukcję bloku usztywnia i wzmacnia mechanicznie metalowa płyta tylna. Blok wodny wyposażono w standardowe, umieszczone poziomo, tyłem do siebie, złączki z gwintem G1/4. Dzięki temu ZOTAC GAMING GeForce RTX™ 2080 Ti ArcticStorm jest kompatybilny z szeroką gamą dostępnych na rynku systemów chłodzenia cieczą. Do zestawu dołączono również parę złączek choinkowych przystosowanych do węży o średnicy 10 mm.